Plníme přání seniorům

Vytvořeno: úterý 3. červenec 2018 10:23

upraveny plnime prani

Plníme přání seniorům je iniciativa společnosti Sodexo, která se ve spolupráci se svými partnery, Diakonií ČCE a Asociací poskytovatelů sociálních služeb a projektu SenSen (Senzační senioři) nadace Nadaci Charty 77/Konta Bariéry snaží podporovat aktivní stáří a naplňuje tužby a sny seniorů. Cílem programu je zlepšování kvality každodenního života seniorů prostřednictvím plnění jejich přání, boj proti předsudkům, které má společnost vůči starší generaci a také snaha inspirovat samotné seniory, aby stále přemýšleli o svých snech a přáních a sami se pro jejich splnění snažili něco udělat.

Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (CSS Děčín, p.o.) na Kamenické ulici se také zapojil do projektu, a to přáním „Interaktivní hraní“. Jeho podstatou je zakoupení terapeutického stolu s interaktivním zařízením, na kterém lze trénovat jemnou motoriku. Stůl zvládne promítnout 8 her s využitím světelných animací ovládaných pohyby rukou. Kromě motoriky zlepšuje pomůcka také koordinaci, postřeh, rychlost reakce nebo sociální interakce.
Co můžete pro splnění přání našim seniorům udělat? Navštívit stránky http://www.plnime-prani-seniorum.cz/, vybrat přání, podpořit jej svým příspěvkem a Sodexo přispěje stejnou částkou. K dnešnímu dni máme vybráno 19 % potřebné sumy, pomozte i Vy a splňte přání našim seniorům. Za Váš příspěvek upřímně děkujeme.