Klienti denního stacionáře Domino na cestě za poznáním

Vytvořeno: čtvrtek 28. únor 2019 20:59

upraveny Domino zemedelske muzeum kol

V únoru jsme na přání našich klientů navštívili Národní zemědělské muzeum v Praze. Zhlédli jsme unikátní výstavu o historii zemědělství, doplněnou unikátními sbírkovými předměty, modely zemědělských strojů a hospodářských zvířat a v neposlední řadě koloběh hospodářského roku.

V dalších expozicích věnovaných rybářství a myslivosti jsme se seznámili s tím, co dané obory obnáší, co a jak dělá myslivec či rybář během roku. Také jsme si vyzkoušeli různé interaktivní tabule či hry, určovali jsme stopy zvířat, nebo se dozvěděli o tom, jak se projevují, co jedí. Naši klienti získali spoustu nových informací, povídali jsme si společně o tom, co je zajímá, rádi se dozvěděli něco nového. Také nás oslovila sekce věnovaná vodě, vodnímu hospodářství. Dostali jsme odpovědi na otázky, proč jsou povodně, jak vzniká vodní vír a také jsme si ujasnili problém hospodaření s vodou v domácnosti a připomněli si, jak můžeme šetřit naše výdaje i životní prostředí.
Výlety jsou pro naše klienty přínosem nejen v získávání nových poznatků, ale také osvojení společenských návyků, při objednávání obědu, při připlacení, při stolování, při vyhledání dopravního spojení, při komunikaci s veřejností.

Jitka Studená, denní stacionář Domino