Květnové akce na Kamenické

Vytvořeno: pátek 28. červen 2019 10:10

upraveny DS kveten kol

Květen byl nejen časem lásky, ale i obdobím plným akcí pro naše seniory. Významnou událostí zde byla úplně první hipoterapie přímo na pozemku DS/DZR. V místním parčíku nás navštívili profesionální hipoterapeuté z Rehabilitace Kateřina s.r.o., kteří s sebou přivezli dva nádherné koně, speciálně cvičené na hipoterapii. První návštěva byla seznamovací, klienti se dozvěděli vše o terapii, o koních samotných, mohli si je pohladit, provést za asistence profesionálů a vyzkoušet si péči o srst a hřívu. V následujícím období nás čekají další společné akce.
Další návštěvou byl „náš“ farář Mgr. Vladimír Volráb, který opět s klienty strávil příjemné hodinové povídání.
Opět jsme dvakrát navštívili senior klub Zlatý podzim, kde proběhla pravidelná hudební zábava.
Další akcí byla speciální návštěva na přání jedné z našich klientek, která vše domluvila a my jsme jí pomohli s realizací akce. Jednalo se o pěvecké vystoupení známé pražské sopranistky Ady Bílkové a její kolegyně.
Významnou událostí se pro naše seniory stala sportovní olympiáda pro seniory v Domově pro seniory na Severní terase, kde získali za své výkony neuvěřitelné první místo!
Další unikátní akcí bylo splnění posledního přání z vánočního projektu Ježíškova vnoučata, a tou byla návštěva profesionální fotografky i s realizátorkou přání (Taťána Hlaváčová a Barbora Korychová), která zadarmo profesionálně nafotila zájemce o profesionální fotografie, které nám později zašle.
Poslední akcí byl výlet po Děčíně a do blízkého okolí.

Dita Hornová, Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem