Severočeská filharmonie mezi seniory

Vytvořeno: čtvrtek 29. září 2011 23:00

Smyccove_kvarteto_Severoceske_filharmonie_TepliceSobota 17.9.  měla v Domově pro seniory v Děčíně nevšední a zcela zvláštní atmosféru. Mezi seniory zavítalo smyčcové kvarteto Severočeské filharmonie Teplice, které do svého repertoáru zařadilo významné skladby světoznámých barokních hudebních skladatelů A. Vivaldiho a J. S. Bacha. Jen u těchto dvou hudebních skladatelů ale nezůstalo. Autory dalších skladeb, jejichž překrásné tóny se linuly z kulturní místnosti děčínského Domova pro seniory, byli klasicistní hudební skladatel a klavírní virtuóz W. A. Mozart a ve světě nejhranější český skladatel A. Dvořák.

Smyccove_kvarteto_Severoceske_filharmonie_TepliceI přesto, že se této hudbě říká vážná, povzbudí a pozitivně naladí téměř každého, kdo se do ní zaposlouchá.

Nejen známé skladby, ale především profesionální výkon zmíněného hudebního tělesa potěšil sluch přítomných klientů i personálu. O výjimečnosti akce svědčí i to, že si koncert přišli poslechnout jak vyznavači tohoto hudebního žánru, tak i ti, u kterých zvítězila pouhá zvědavost. Tečku za hodinkou známých melodií učinil až dlouhý potlesk, kterého se dostalo účinkujícím na konci vystoupení. Potlesk ale rozhodně patřil i sponzorům této akce, společnosti Bohemia Cargo a Ing. Waldemaru Grešíkovi. Bez jejich vstřícnosti by se koncert jen sotva uskutečnil.