& iPage Coupon
  • Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
  • Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
  • PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
  • DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
  • Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
  • Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Klienti denního stacionáře Domino na cestě za poznáním

Vytvořeno: čtvrtek 28. únor 2019 20:59

upraveny Domino zemedelske muzeum kol

V únoru jsme na přání našich klientů navštívili Národní zemědělské muzeum v Praze. Zhlédli jsme unikátní výstavu o historii zemědělství, doplněnou unikátními sbírkovými předměty, modely zemědělských strojů a hospodářských zvířat a v neposlední řadě koloběh hospodářského roku.

V dalších expozicích věnovaných rybářství a myslivosti jsme se seznámili s tím, co dané obory obnáší, co a jak dělá myslivec či rybář během roku. Také jsme si vyzkoušeli různé interaktivní tabule či hry, určovali jsme stopy zvířat, nebo se dozvěděli o tom, jak se projevují, co jedí. Naši klienti získali spoustu nových informací, povídali jsme si společně o tom, co je zajímá, rádi se dozvěděli něco nového. Také nás oslovila sekce věnovaná vodě, vodnímu hospodářství. Dostali jsme odpovědi na otázky, proč jsou povodně, jak vzniká vodní vír a také jsme si ujasnili problém hospodaření s vodou v domácnosti a připomněli si, jak můžeme šetřit naše výdaje i životní prostředí.
Výlety jsou pro naše klienty přínosem nejen v získávání nových poznatků, ale také osvojení společenských návyků, při objednávání obědu, při připlacení, při stolování, při vyhledání dopravního spojení, při komunikaci s veřejností.

Jitka Studená, denní stacionář Domino

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi