& iPage Coupon
  • Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
  • Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
  • PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
  • DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
  • Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
  • Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Únorové akce pro seniory

Vytvořeno: úterý 5. březen 2019 19:35

upraveny DS unor kol

Měsíc únor nám, co se týče akcí a výletů, nepřál, protože kvůli chřipkové epidemii byl v našem zařízení vyhlášený zákaz návštěv, a tak jsme museli upravit i připravený program. Ale protože naši senioři byli dlouhý čas ochuzeni o návštěvy svých nejbližších, snažili jsme se o co možná nejpestřejší program v improvizovaných podmínkách.


Ještě před chřipkovou epidemií jsme stihli navštívit OC Pivovar, kde si klienti mohli projít obchody a posedět si v cukrárně u dobré kávy a zákusku.
Další tradiční akcí byla návštěva nedaleké restaurace Výpřež, kam s oblibou chodí na kávu a něco sladkého k tomu.
Bohužel jsme museli zrušit kvůli nemocem návštěvu senior klubu Zlatý podzim, kde byla připravena hudební zábava.
Velkou akcí, na kterou se všichni těšili, neb byla plánována dlouhodobě a byla součástí proběhlého projektu českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, bylo hudební vystoupení v country stylu. Účinkujícími byli skvělí hudebníci (přátelé, nadšenci do tohoto stylu), kteří se dali dohromady pro tuto akci a nazvali se: Sebranka. Hráli známé písně, při kterých se do zpěvu zapojili i někteří naši senioři.
Další akcí, kterou jsme nezrušili, byla návštěva našeho faráře Vladimíra Volrába, na jeho povídání se zaplnila celá společenská místnost.
V závěru měsíce nás navštívila paní Eva Kubšová, která měla tentokrát připravenou přednášku na téma: „Život a kariéra Františka Smolíka.“ Povídání bylo opět doplněno o zajímavou literaturu a fotografie.
Věříme, že březen bude přívětivější nejen na počasí, ale i na zajímavé akce.

Dita Hornová, Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi