& iPage Coupon
  • Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
  • Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
  • PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
  • DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
  • Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
  • Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Srpnové akce na Kamenické

Vytvořeno: pondělí 9. září 2019 19:54

upraveny SpS srpen 2019 kol

Druhý prázdninový měsíc si užívaly nejenom děti, ale i naši senioři. Na začátku srpna se vydali do senior klubu Zlatý podzim na hudební zábavu, tuto návštěvu si pak ještě jednou zopakovali na konci měsíce.
Druhý srpnový týden mezi nás zavítala naše stálá přednášející paní Eva Kubšová – knihovnice z děčínské městské knihovny z dětského oddělení. Srpnovým tématem bylo zajímavé povídání o Praze a o Jaroslavu Vrchlickém, včetně ukázek literatury, různých dobových fotografií a ilustrací.

Dalším pravidelným hostem byla dobrovolná harmonikářka, která k nám dochází zahrát vždy jednou za tři týdny k poslechu i k případnému tanci.
Předposlední týden nesměla chybět tak jako každý rok návštěva lektorů ze zoologické zahrady Děčín, opět mezi nás dorazila Alena Šotolová a její kolega Mgr. Tomáš Rus. Oba si připravili pro klienty půlhodinovou projekci dokumentu o děčínské ZOO, zaměřenou zejména na vývoj zoologické zahrady, na její ředitele a na budoucí vizi této zahrady. Po teoretické části následovala ukázka živých zvířat, které každé zvlášť Tomáš Rus vždy představil a pak s nimi obešel jednotlivé klienty, aby si zvíře lépe prohlédli a pohladili. Senioři tak mohli přijít do kontaktu s gekončíkem, agamou, hady, králíčkem aj. Nesměla chybět ani ukázka vlčí lebky, svlečené hadí kůže a paroží. Akce měla veliký úspěch a příští rok ji opět zopakujeme.
Poslední prázdninový týden opět mezi nás zavítali hipoterapeuti z Rehabilitace Kateřina za doprovodu dvou koní. Počasí nám přálo, a tak si senioři opět mohli koně pohladit, vyhřebelcovat je, učesat jim copánky na hřívě a projít se s nimi po dvoře.
Poslední závěrečnou akcí v srpnu bylo Letní setkání seniorů na hipodromu Most. Pro klienty tam byly připraveny zajímavé soutěžní disciplíny a pestrý kulturní program, včetně dobrého občerstvení. Sice jsme neobsadili medailová místa, ale i samotná účast byla pro seniory odměnou.
A na září máme připravených ještě více zajímavých akcí.

Dita Hornová, Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi