& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Klienti denního stacionáře uspěli v soutěži první pomoci

Vytvořeno: neděle 17. listopad 2019 7:29

upraveny Domino prvni pomoc kol

V pondělí 4. 11. 2019 proběhla v prostorách Armex Sportcentra každoroční Soutěž v první pomoci. „Na soutěž v první pomoci jsme se se třemi našimi klienty, kteří projevili zájem se zúčastnit, připravovali déle než měsíc. Probírali jsme jak teoretické znalosti, tak i ty praktické, na které jsme se museli více soustředit z hlediska větší náročnosti,“ uvedla vedoucí stacionáře Jitka Studená. S praktickou přípravou nám pomohl i mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník v rámci akce „Škola Děčín 2019“, který našim klientům umožnil trénink resuscitace na cvičné figuríně, a ochotně nám ukázal a vysvětlil správný postup.

V prostorech sportovní haly Armex se soutěžilo v 18 disciplínách, kde soutěžící mohli ukázat své znalosti a dovednosti při poskytování první pomoci. V rámci této soutěže pro družstva a jednotlivce se zdravotním postižením z celého regionu se letošního ročníku zúčastnilo celkem 11 družstev. Mezi družstvy zvítězil tým DOZP Oleška – Kamenice, p.o., druhé místo patří našemu denními stacionáři Domino – Centrum sociálních služeb Děčín, p.o. a třetí místo obsadilo družstvo pořádající organizace Cesta do světa, pobočný spolek Slunečnice, z.s.
Organizace Cesta do světa pořádá tuto soutěž ve spolupráci s dobrovolníky z Dobrovolnického centra Slunečnice, se studenty Střední zdravotnické školy v Děčíně a VOŠ zdravotnické v Ústí nad Labem.
Po slavnostním vyhodnocení družstev a jednotlivců následovalo vystoupení děčínské taneční skupiny Prestige, která předvedla velkolepou taneční show. Závěrečný raut pak byl příjemným zakončením pro všechny účastníky soutěže.
Naši klienti si akci velice užili a rádi se zúčastní i příštího ročníku.

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi