& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Senioři na výletě v České Kamenici

Vytvořeno: pondělí 9. květen 2022 19:20

IMG 20220505 WA0005

V prvním květnovém týdnu jsme využili příjemného počasí a vyrazili jsme na výlet do České Kamenice. Ta je jen 15 km od Děčína a navštívil ji snad každý, kdo bydlí v Děčíně, a pokud ne, tak přes ni alespoň projížděl.
Po příjezdu jsme se prošli po historickém centru a přilehlém okolí, na co fyzické síly stačily. Účastníci výletu zapátrali v paměti, kdy naposledy tuto obec navštívili, s kým a kde všude byli. Někteří senioři si zašli na drobný nákup do místních obchůdků. Ale největším lákadlem byla místní cukrárna přímo na náměstí, která lákala nejen svým interiérem, ale především širokou nabídkou sladkostí. A tak si většina objednala dobrou kávu, dortíky a zmrzlinu, mužská část výpravy i osvěžující pivo. Pro všechny seniory byl výlet příjemným zpestřením celého dne a určitě se brzy zúčastní dalších plánovaných výletů a akcí.

Bc. Dita Hornová, DiS., vedoucí oddělení sociálně-terapeutického – Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (Kamenická ul.)

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi