& iPage Coupon
  • Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
  • Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
  • PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
  • DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
  • Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
  • Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Červencové akce pro seniory na Kamenické

Vytvořeno: pondělí 14. srpen 2017 9:57

upraveny DS soutez kol

Prázdninový čas nemá vliv na kvantitu a kvalitu akcí pro naše klienty Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem. Kromě pravidelného a oblíbeného setkání seniorů s farářem Vojtěchem Suchým jsme v našem zařízení uspořádali velkou soutěžní akci, která nebyla pouze pro naše seniory, ale i pro ostatní klienty z Centra sociálních služeb Děčín, p.o., a letos poprvé i pro děti z Dětského domova Krásná Lípa. Celá akce proběhla v příjemném prostředí revitalizovaného parku, pro soutěžící byly připraveny různé zajímavé disciplíny, takové, aby je zvládly všechny věkové skupiny. A tak připraveny byly ruské kuželky, házení na terč, poznávání známých osobností/skládání stavebnic, věšení prádla na čas a další zajímavé úkoly, které se plnily na různých stanovištích po celém parku. Pro všechny soutěžící bylo připraveno sladké občerstvení. V závěru po sečtení všech bodů proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků s předáním milých cen. Celá akce měla velký úspěch, a tak ji určitě uspořádáme i příští rok.
Dalším zpestřením programu bylo hraní pétanque, který je mezi našimi klienty oblíbený díky své nenáročnosti, a přitom se jedná o zajímavou a napínavou hru.
Již pravidelnou akcí s několikaletou tradicí je návštěva lektorky Aleny Šotolové ze ZOO Děčín v našem zařízení. Součástí více než hodinového programu je projekce nějakého zajímavého dokumentu o přírodě i s výkladem, poté následuje část, kterou mají naši senioři nejraději – setkání s drobnými zvířátky ze ZOO Děčín, při kterém se naši klienti mají možnost o těchto tvorech něco dozvědět nebo si je pohladit.
V brzké době budou moci naši klienti pro změnu navštívit děčínskou ZOO a oplatit tak návštěvu.

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi