& iPage Coupon
  • Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
  • Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
  • PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
  • DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
  • Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
  • Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Ježíškova vnoučata potěšila seniory

Vytvořeno: pátek 19. leden 2018 12:00

upraveny DS vnoucata kol

Ježíškova vnoučata – to je název projektu Českého rozhlasu, který pomáhá plnit přání osamělým seniorům v domovech pro seniory po celé republice. Do této úžasné aktivity se zapojil i náš Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem na Kamenické ulici a jeho koordinátorkou se stala Dana Slavíková, kterou jsem o celé akci vyzpovídala.

Jak probíhalo zapojení našich klientů do projektu?
Děkujeme za možnost být součástí projektu, dal nejen našim klientům, ale i mně samotné možnost poznat, že dobro mezi lidmi nezmizelo. Po opadnutí počáteční nedůvěry ze strany klientů jsme do systému zadali 32 přání, z nichž byla k dnešnímu dni všechna splněna. Kromě individuálních přání jsme zahrnuli i ta pro skupinové aktivity, obdrželi jsme hudební CD a DVD, cestopisná DVD, kdy se klienti hlavně zajímají o místa, kde se narodili, kde prožili část života.
Které přání Vám přišlo nejzajímavější?
Je těžké je takto hodnotit, protože každý, kdo přispěl, pomohl už jen svým dobrým úmyslem. Nyní se velmi těšíme na jaro, kdy máme do revitalizovaného parku slíbenou sochu, což bylo společným přáním našich klientů, kteří v těchto prostorách rádi tráví svůj čas.
Objevovala se pouze přání materiálního charakteru?
Kdepak, spousta klientů ocení čas, který jim někdo věnuje. Jedním ze zážitkových přání bylo zahrát si šachy. Jeden z našich klientů býval skvělým šachistou, bohužel nyní k sobě nemá „parťáka“. Jakub Kanta, jedno z Ježíškových vnoučat, spolu se svým kamarádem uspořádal pro něj i další zájemce z řad klientů šachový turnaj a bylo z toho velice příjemné odpoledne.
Dalším zajímavým zážitkem bylo vystoupení sopranistky Věry Poláchové Kavanové a klavíristy Jiřího Horčičky z Divadla F.X.Šaldy v Liberci. Pro všechny přítomné nezapomenutelný zážitek!
Jakým způsobem se dárky ke klientům dostávaly?
Některé přišly poštou, většinou doplněné o krásné dopisy, obrázky a přání, jiné přišli dárci předat osobně. Radost seniorů byla veliká, bylo dojemné vidět srdečnost, to, jak si i mladí lidé seniorů váží. Spousta dárců připojila k dárečku, o který si senior napsal, i něco navíc.
Jaká byla nejčastější přání?
Nejčastěji se objevovala kosmetika, předplatné časopisů, zdravotní pomůcky, oblečení, různé pochutiny, hodiny, lampička…
Ráda bych poděkovala všem, kteří se do projektu zapojili, bylo opravdu krásné vidět radost a úsměvy na tvářích seniorů. Spoustě z nich připravila Ježíškova vnoučata nezapomenutelné svátky.
Za naši organizaci, Centrum sociálních služeb Děčín, p.o., bych ráda paní Slavíkové poděkovala za to, s jakým nadšením a zapálením se do projektu pustila a kolik času a úsilí mu věnovala.

Kateřina Podzimková

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi