& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Mezinárodní den seniorů 2019

Vytvořeno: úterý 1. říjen 2019 11:55

Již od roku 1998 si svět 1.10. připomíná Mezinárodní den seniorů.
Stále se zvyšuje povědomí o problémech, s nimiž se potýká seniorská generace. Dochází ke zvyšování průměrné délky života a během následujících 20 let bude přibližně třetina vyspělého světa starší 60 let. Seniorský věk má svá specifika, patří sem například potřeba přehodnotit svůj dosavadní život, své hodnoty, uvědomit si své limity a stinné stránky stárnutí. Ale právě pro svou zkušenost a životní moudrost by měli být senioři pro společnost inspirací. Měli bychom stále myslet na to, co za svůj aktivní život pro společnost vykonali a co nyní mají plné právo využívat, mají právo na důstojné zacházení, nezávislost v rozhodování, bezpečné prostředí, péči a ochranu.
Přeji nejen „našim“ seniorům šťastné dny s milujícími blízkými.

PhDr. Jana Skalová, ředitelka organizace

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi