& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Poznávání krás Srbské Kamenice

Vytvořeno: středa 5. srpen 2020 10:39

upraveny Domino Srbska cervenec 2020 kol

Na přání klientů denního stacionáře Domino jsme na konci července navštívili obec Srbská Kamenice.

Výlety za poznáním neznamenají pouze návštěvu zajímavých míst, ale zejména procvičování schopnosti klientů navázat kontakt a komunikovat s ostatními lidmi. Podporujeme a zvyšujeme tím jejich samostatnost, což je první krok k jejich integraci do běžné společnosti. Příkladem je komunikace s personálem infocentra v rámci zakoupení upomínkových předmětů, objednávání jídla v místní restauraci i zakoupení jízdenky v linkovém autobusu. Nejvíce naše klienty zaujala poutavá výstava s názvem „Vlk – náš staronový soused“, která jim přiblížila život vlků i jejich současný výskyt a ochranu. V rámci informačního centra jsme si prohlédli nabídku regionálních produktů – potraviny, dekorace ze skla, bižuterii, textilní výrobky a výrobky ze dřeva. Prošli jsme si také přírodní rezervací Arba, což je rozlehlá louka v údolí u řeky Kamenice, která skýtá domov pro spoustu mokřadních druhů zvířat i rostlin. Společnými silami jsme si přečetli zajímavosti z informačních tabulí. Výlet do přírody je vždy vítanou změnou všedních dnů ve městě.
Jitka Studená, denní stacionář Domino

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi