& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Venkovní prostory Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem doznaly velkých změn

Vytvořeno: středa 5. srpen 2020 11:33

upraveny SpS exteriery cervenec 2020

Velkých změn doznal exteriér Domova pro seniory, Domova se zvláštním režimem na Kamenické ulici (Centrum sociálních služeb Děčín, příspěvková organizace) zejména v části odpočinkové zóny parku u rybníčka a na terase. Důvodem bylo nejen celkové zvelebení prostředí, ale i užitková funkčnost těchto úprav a změn. V neposlední řadě období, kdy byl celorepublikově stav nouze kvůli Covidu-19 a senioři měli zákaz vycházet mimo areál zařízení, nám potvrdilo, jak je důležité mít pěkné venkovní zázemí.

První úpravou prošel prostor u rybníčka, ten je velice oblíbený pro trávení volného času, senioři zde mohou posedět buď sami nebo se svojí rodinou a přáteli nebo zde probíhají volnočasové aktivity. Posezení zde bylo příjemné, ale při svitu slunce bylo zapotřebí mnoha slunečníků, což bylo technicky náročné. Už několik let jsme všichni snili o velkém dřevěném altánu, který by nejen hezky vypadal, ale vyřešil by problém se sluncem. Letos to k radosti všech vyšlo a altán byl vybudován. Senioři zde již mohou v klidu posedět i za slunečného počasí v příjemném stínu.
Druhou úpravou byla změna prostředí hojně využívané terasy, která je naší další chloubou a klienti jí využívají stejně, ba dokonce více než jiné venkovní prostory. Terasa sice byla v dobrém stavu i před úpravou, ale vylepšili jsme i její využívání. Hlavní zásluhu na změnách má v tomto případě hospodářské oddělení našeho Domova, zejména hlavní realizátorka celé akce Pavla Javůrková s pomocí ostatních kolegů. Prostředí se zútulnilo, udělali jsme funkční kamínkové ochozy u zábradlí, instalovali jsme jako dekoraci krásné velké kameny, zasadili jsme stromečky, vysadily se nové rostliny, umístili jsme sem dřevěnou velkou dekoraci v podobě trakaře
Za práci všech velice děkujeme a věříme, že se zde budou všichni cítit ještě lépe.

Dita Hornová, Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi