& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Srpnové aktivity v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem

Vytvořeno: úterý 1. září 2020 11:00

upraveny SpS srpen 2020 kol

Bohatý prázdninový program neprožívaly pouze děti školou povinné, ale i naši senioři.
Tak jako každý měsíc nesměla chybět hudební zábava v klubu seniorů Zlatý podzim a skupinové povídání s všemi oblíbeným farářem Mgr. Volrábem.

Stejně jako minulý rok jsme si zopakovali návštěvu Útulku pro opuštěná a toulavá zvířata na Starém Městě. Jejich zaměstnancům patří velké díky, protože i přesto, že sami mají hodně práce, se našim seniorům vždy ochotně věnují, provedou je po útulku, ukážou jim většinu zvířat, povypráví jednotlivé příběhy jejich svěřenců a trpělivě zodpoví všechny dotazy seniorů. Naši klienti též měli v minulosti doma nějakého pejska, kočku, papouška aj., a tak je tato návštěva pro ně srdeční záležitostí s dojetím nad pohnutými osudy jednotlivých zvířat. Proto i zakoupili různé pamlsky jak pro pejsky, tak i kočky.
Na další akci se všichni moc těšili, protože se jednalo o grilování a posezení v příjemném prostředí u rybníčku v altánu. Nejvíce potěšilo hudební vystoupení harmonikáře pana Blábolila, který zde nevystupoval poprvé.
Dalším výletem byla cesta do Palačinkárny na děčínském zámku. Senioři si dali výborné palačinky s kávou a pak si prošli venkovní prostory zámku. Počasí vyšlo na jedničku, a tak se odpoledne maximálně vydařilo.
Předposlední srpnovou akcí byla již tradiční každoroční návštěva dvou lektorů z děčínské ZOO. Lektorka Alena Šotolová a Mgr. Tomáš Rus letos měli na pomoc dva malé asistenty. V první polovině návštěvy proběhla klasická přednáška i s videoprojekcí. Letos se promítaly fotografie toho, co je v děčínské ZOO nového, a pak několik zajímavých roztomilých videí ze života zvířat. Ve druhé polovině dominovala tradiční ukázka živých zvířat. Oba lektoři o každém zvířeti krátce pohovořili, např. jakého věku se dožívá, jaký má jídelníček a další zajímavosti. Potom každé zvíře individuálně nosili a ukazovali klientům, každý, kdo měl zájem, si mohl na zvíře sáhnout, pohladit si ho a vyptat se na další podrobnosti ohledně jeho chovu. Letos jsme viděli agamu, gekončíka, dva hady a morče. Nejvíce měli senioři strach z hadů, ale většina své obavy překonala, na hada si sáhli a zjistili, že jejich strach je zcela zbytečný. Celá návštěva byla moc fajn a již se těšíme na další rok, až se znovu setkáme.
Poslední akcí byla již v začátku zmiňovaná hudební zábava ve Zlatém podzimu. Na září chystáme pro naše seniory ještě více zpestření a zábavy.

Dita Hornová, Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi