& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP Boletice se sídlem v ulici Krásnostudenecká 1525/30 (přechodně od 02/2021). Domov pro osoby se zdravotním postižením umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Klienti chráněného bydlení navštívili botanickou zahradu v Liberci

Vytvořeno: středa 30. březen 2022 19:17

IMG 20220208 131041

Na přání klientů chráněného bydlení v Přemyslově, Pohraniční a Příbramské ul. jsme na konci zimního období navštívili botanickou zahradu v Liberci. Klienty zaujala poutavá expozice cizokrajných ryb – jak sladkovodních (jeseteři, pirani…), tak i mořských (klauni, murény, rejnoci…), ale největší rozruch budila expozice s krokodýlem a želvou. Velkým zážitkem byl průchod tunelem, který byl tvořen velkým akváriem, a klienti tak měli možnost vidět plující ryby nad sebou. Neméně byli klienti okouzleni i bohatými skleníky s různou flórou – s tropickými rostlinami a vodopádem, zaujal je skleník s masožravými mokřadními rostlinami, skleník se suchomilnými druhy rostlin, obdivovali velkou sbírku orchidejí i prostředí rostlin australské buše. Zajímavá byla také sbírka ulit mlžů, která čítala desítky různých druhů včetně největší zévy obrovské. Společnými silami jsme si přečetli zajímavosti z informačních tabulí.
Milým zážitkem byla návštěva restaurace Balada, kde si klienti vychutnali dobrý oběd v příjemném prostoru místní restaurace.
Před odjezdem z Liberce jsme s klienty zavítali na liberecké náměstí s výrazným dílem „Quo vadis“ sochaře Davida Černého – velký trabant na nohách. Třítunový bronzový odlitek je připomínkou podzimu roku 1989, kdy přes tehdejší západoněmecké velvyslanectví v Praze utíkaly tisíce východoněmeckých obyvatel na Západ. V ulicích Prahy tehdy zůstaly stovky trabantů. Nohy plastiky symbolizují právě útěk východních Němců. Vytvořené jsou dva takřka identické odlitky, Liberec má zapůjčený ten, který byl loni v Postupimi vystavený na oslavách 30. výročí znovusjednocení Německa. Klientům se návštěva nejstarší botanické zahrady v Čechách velice líbila, nadšeně o ní po příjezdu vyprávěli.

Kolektiv zaměstnanců chráněného bydlení ulic Příbramská, Pohraniční a Přemyslova

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi