& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP se sídlem v ulici Krásnostudenecká 1525/30 (přechodně od 02/2021). Domov pro osoby se zdravotním postižením umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Srpnové akce pro seniory

Vytvořeno: středa 6. září 2023 11:49

 

20230817 131531

Druhá polovina letních prázdnin se nesla v duchu pohodových akcí zaměřených zejména na gastronomické požitky.

Prvním cílem klientů Domova pro seniory, Domova se zvláštním režimem na Kamenické ulici byla cukrárna, kterou provozuje Střední škola řemesel a služeb v Děčíně, kam jezdíme moc rádi, protože mají širokou nabídku zákusků a dortů, za příjemnou cenu a vše chutná výtečně.
Druhým cílem byl Plážový bar v obci Růžová u Mýdlárny Rubens, kde jsme nejen poseděli v příjemném prostředí zahrady tamního penzionu u dobré kávy a zákusků, ale stihli jsme si projít i Mýdlárnu a poslechli jsme si i přednášku o výrobě mýdel.
Další akcí byla tradiční každoměsíční návštěva restaurace Výpřež.
Čtvrtá akce měla obrovský úspěch, protože se konala v zahradním altánu s cílem si vlastnoručně připravit chutné palačinky se zmrzlinou, šlehačkou, ovocem a džemem. Kolegyně přinesla speciální palačinkovou pánev, na které to šlo skoro úplně samo. Senioři se aktivně zapojili nejen do přípravy ale hlavně do následné konzumace.
Poslední akcí byla okružní jízda CSS MINIBUSEM směr Hřensko, Mezní Louka, Jetřichovice, Jánská, Dobrná a zpět do Děčína. Senioři si zavzpomínali na turistické cíle, které navštívili v minulosti.

Bc. Dita Hornová, DiS., zástupkyně vedoucího střediska, vedoucí oddělení sociálně-terapeutického – Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (Kamenická ul.)

Služba byla podpořena Ústeckým krajem.

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi